Gablota na sztandar

Możliwość komentowania Gablota na sztandar została wyłączona 40
Gablota na sztandar
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

gablota-na-sztandar-4Kiedy rodzina podejmuje decyzję o przeprowadzce, to chyba najwięcej obaw mają dzieci w wieku szkolnym. Bardzo często nie chcą się wyprowadzać, ponieważ nie wyobrażają sobie, jak będzie wyglądało ich życie bez przyjaciół ze szkoły i znajomości każdego zakątka na podwórku.

Wyprowadzka do innego miasta wiąże się z bezwzględną koniecznością zmiany szkoły. Maluchy boją się, że nie odnajdą się w nowej placówce i nie znajdą w niej nowych przyjaciół.
Przed rozpoczęciem zajęć w nowej placówce warto zabrać dziecko do nowej szkoły i je po niej oprowadzić w towarzystwie nowego wychowawcy. Pozornie każda szkoła wygląda tak samo: Gablota na sztandar, sale lekcyjne, toalety, pokój nauczycielski i stołówka. Jednak dla uczniów szkół podstawowych zmiana szkoły to spory stres, który może spowodować problemy w orientacji przestrzennej. Jeśli nasze dziecko należy do nieśmiałych, to z trudnością przyjdzie mu zapytanie obcych ludzi o drogę.
Niektóre placówki mają dość skomplikowany rozkład i warto osobiście zadbać o to, żeby nasze dziecko jeszcze zanim rozpocznie naukę w nowej szkole wiedziało gdzie jest stołówka, toalety, pokój nauczycielski, sala gimnastyczna a także gabinet pielęgniarki. Postarajmy się jak najbardziej ułatwić naszym pociechom start w nowej szkole, ponieważ pierwsze dni mają ogromny wpływ na samopoczucie naszego dziecka.

Podobne wpisy o szkole oraz edukacji:

admin

View all contributions by admin

Similar articles