Kierunek mechanika i budowa maszyn

Możliwość komentowania Kierunek mechanika i budowa maszyn została wyłączona 79
Kierunek mechanika i budowa maszyn
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

kierunek-mechanika-i-budowa-maszyn-7Uczniowie kończący szkołę średnią stają przed nie lada dylematem – jaki rodzaj studiów wybrać? Okazuje się, że coraz mniej osób decyduje się na szkoły humanistyczne. Młodzież chce kształcić się na politechnikach i w szkołach o profilu technicznym.

Wielu wykładowców zauważyło, że nadeszła era nauk ścisłych. Związane jest to z dynamicznym rozwojem technologii – coraz więcej procesów jest zautomatyzowanych, maszyny zastępują ludzi. Zakłady pracy potrzebują pracowników, którzy byliby w stanie takie systemy obsłużyć i nimi zarządzać.

Dlatego też najbardziej popularny na uczelniach jest kierunek mechanika i budowa maszyn. Uważa się, że każdy absolwent, który ukończy takie studia, znajdzie natychmiast pracę w swoim zawodzie.

Kandydatów do pracy poszukują obecnie duże zakłady pracy w większych miastach, takich jak Katowice, Kraków, Warszawa czy Wrocław. Dodatkowo płace są bardzo wysokie, a pracodawcy oprócz atrakcyjnych zarobków oferują różne szkolenia podnoszące kwalifikacje oraz inne udogodnienia, takie jak mieszkania służbowe. Wszystko po to, aby zainteresować specjalistów.

Podobne wpisy o szkole oraz edukacji:

admin

View all contributions by admin

Similar articles